24.09.15

Як чиновники залишили дітей бійців АТО без шкільних обідів

Щоб діти захисників Вітчизни могли безкоштовно харчуватися в школах, їхні батьки мають пройти сім кіл бюрократичного пекла.

Україна - бідна держава, тому змушена економити на всьому. Депутати їздять на "Мерседесах" і "Лексусах", щоб не витрачати державні кошти на ремонт вітчизняних авто. "Слуги народу" різних мастей відпочивають за кордоном, щоб не перевантажувати українські курорти. Чиновники відправляють своїх синів і доньок на навчання куди подалі, щоб простим громадянам лишилося більше бюджетних місць у вузах.

Як виявилося, можна зекономити гроші й на харчуванні дітей учасників АТО.

"У мене двійко - четверокласник Сашко та першокласниця Діана, - розповідає Depo.Кіровоград мешканець селища Нове Кіровоградської міськради Олександр Жосан. - Я - учасник АТО. Але моїм дітям відмовили у безкоштовному харчуванні. На тій підставі, що я буцімто зараз не беру участь у бойових діях, а знаходжуся в госпіталі у Хмельницькому. Скоро знову буду на Сході - там, де довідку взяти неможливо... І справа ж навіть не у грошах. Справа у ставленні до мене і таких, як я".

"Вибивати" безкоштовні обіди до школи ходила теща Олександра Валентина Іванівна.

"У Сашиній довідці написано, що він був у зоні АТО з п'ятого травня по п'яте вересня, - говорить жінка. - Мені сказали, що така довідка не дає права моїм онукам безплатно харчуватися".

Директор школи Тетяна Каграманян пояснює, що лише виконує рішення виконкому Кіровоградської міськради.

"У нашій школі комусь відмовили?! Не може бути! - не розуміє спочатку вона, але, почувши прізвище дітей, пригадує. - Там ось у чому справа: є рішення виконкому стосовно безкоштовного харчування. Довідка, про яку ви кажете, не підходить, бо вона лише до восьмого серпня видана. Тому або учасник АТО, або його родичі повинні принести нам нову довідку. Якщо не можна взяти безпосередньо в частині, то нехай у військкоматі візьмуть".

Рішення виконкому, на яке посилається директорка, - №48 від 22 січня 2015 року ("Про затвердження порядку організації харчування дітей, батьки яких є учасниками АТО, на 2015 рік"). Відповідно до нього, від плати за харчування звільняються:

- діти, батьки яких є учасниками бойових дій на території проведення АТО (звільняються від плати протягом року);
- діти, батьки яких загинули під час участі в АТО (звільняються від плати протягом року);
- діти, батьки, яких були поранені під час участі АТО ( звільняються від плати протягом перебування на лікуванні);
-діти, батьки яких беруть участь в АТО ( звільняються від плати протягом перебування в зоні АТО).

Наче все красиво і правильно. Це якщо не читати далі: "Безкоштовне харчування надаватиметься після того, як мама дитини напише заяву про звільнення від плати за харчування, надасть копію свідоцтва про смерть чоловіка, довідку про загибель під час проведення АТО або надасть копію посвідчення учасника бойових дій в зоні антитерористичної операції, довідку з військкомісаріату, військової частини, органів МВС, СБУ та інших військових формувань про перебування на сході країни чи довідку з лікувальної установи про період лікування та причину перебування на лікарняному".


При цьому у разі, якщо мати пише заяву на звільнення від плати на певний час, як-то на період лікування, щомісяця родина повинна буде показувати підтверджувальні документи знову. А якщо військовий повернувся посеред місяця із зони АТО у відпустку або ж виписався з лікарні раніше, ніж на термін, зазначений його дружиною у заяві, родина має відшкодувати зайво надану послугу з харчування дитини.

Таким чином, держава зробила все, аби бійці АТО та їхні родичі замучилися в спробах оформити потрібні документи і полегшити собі життя, а по можливості - просто покинули ту марну справу. Мало того, що їм треба оббігати купу інстанцій, аби довести: такий-то справді перебуває в АТО (Чому, до речі, це замість родичів бійців не роблять військкомати? Могли б усі ці довідки направляти поштою до шкіл. - Ред.). Так, коли виявиться, що дитина з'їла на кілька шматків хліба і порцій супу більше, ніж це передбачив виконком, необхідно, щоб батьки ще й "відшкодували зайво надану послугу з харчування".

Що цікаво, в цьому конкретному випадку директор школи, виходить, таки нічого не порушує і діє сумлінно. Бо сам закон прописаний хитро і безапеляційно. Про те, що бійцю треба якось адаптуватися до мирного життя, знайти роботу і почати заробляти гроші, чиновники вирішили не думати - якогось буферного періоду і підтримки на цей час у документах не передбачено. Про те, що держава має відшкодувати "зайво не надану" послугу в разі, скажімо, бюрократичної тяганини, зрозуміло, теж не йдеться. Тобто варто захиснику країни лише виїхати з зони АТО, як держава миттєво перестає бути йому щось винною.

Напевне, Україна все ж таки не просто бідна, а дуже бідна. У всіх сенсах цього слова.

Оригінал статті

Немає коментарів:

Дописати коментар