31.03.16

Як колишній нардеп-тушка заробляє на кіровоградській освіті


ТОВ "УкрПродДонСервіс" із 1 січня по 17 березня 2016 року отримало від управління освіти міськради 41 208 606 гривень.

Загалом кіровоградська освіта організувала з початку 2016 року 27 "харчових" тендерів. Лише в одному з них переміг ФОП Головач Сергій Михайлович (770 000 гривень, повидло та сухофрукти). Решту розділили між собою ТОВ "УкрПродДонСервіс" та споживче товариство "Добра" (9 677 700 гривень).

Ще трохи арифметики. СП "Добра" перемогло у восьми тендерах, на рахунку ТОВ "УкрПродДонСервіс" - 18 перемог. У 26 торгах учасників, крім цих двох фірм, не було.

Тепер - про те, кому належать підприємства-рекордсмени.

Стовідсоткових доказів тому, що власниками ТОВ "УкрПродДонСервіс" є родина Табалових, знайти не вдалося. Однак у відкритих джерелах можна знайти дуже багато непрямих свідчень цьому. (Перепрошуємо за велику кількість доволі нудних фактів, але вони необхідні для повного розуміння картини.)

"УкрПродДонСервіс" зареєстроване на Світлану Прасол. У держреєстрі фірма вказала номер телефону (0522) 56-35-42, яким також користується ТОВ "Кіровоградоптсервіс". Обидві фірми зареєстровані за однією адресою: Кіровоград, вулиця Аерофлотська, 13.Співзасновницею "Кіровоградоптсервісу" була Людмила Табалова. Вона - мати Андрія Табалова, колишнього народного депутата (сьомого скликання). Він та його батько Олександр Табалов, пройшовши до Ради за допомогою "Батьківщини", відмовилися поповнити стрункі лави її фракції. Наразі частка Табалової в "Кіровоградоптсервісі" переоформлена на директора Олега Осадчого. З січня 2014 року фірма перебуває в стані припинення діяльності.Ще одна співзасновниця "Кіровоградоптсервісу" - Куцовська Лала Вікторівна - є співзасновницею підприємства "Центр-готель". Це славнозвісний готель "Київ", який платить за оренду до міського бюджету аж сім копійок за квадратний метр.

На Аерофлотській, 13, зареєстроване ПАТ "Смілянський хлібокомбінат", яке зараз перебуває у процесі припинення діяльності. Власник 18,29% акцій - ПАТ "Кіровоградський хлібозавод" (належить родині Табалових), 24,9% - ПП "Інгул-трейд" (засновник - Інна Шпильова). Однак у 2013 році табаловське ТОВ "Формула ТТГ ЛТД", яке володіло 25% акцій хлібокомбінату, передало їх ПП "Інгул-трейд".

На вулиці Аерофлотській, 13, у Кіровограді також розташоване одне з найвідоміших підприємств Табалових - ТОВ "Торговий дім "Формула смаку".

За цією ж адресою знаходиться ТОВ "Сториця-новий вік". Його співзасновник Андрій Довбненко був керівником ще одного підприємства, що належить Табаловим, - ПП "Домініон-зембуд".

Там же зареєстроване ПАТ "Кіровоградське АТП-13555". Власником 28,3473% акцій ПАТ станом на 4 квітня 2015 року було ТОВ "Ельдорадо", розташоване за адресою: Кіровоград, вулиця Велика Перспективна, 31/36. Його засновники - Табалова Людмила Анатоліївна, Табалов Сергій Олександрович і Табалов Олександр Миколайович.Власник 32,5794% акцій - ТОВ "Сільгоспмаркет" (вулиця Глинки, 3 - "табаловська" будівля). Його засновник - Коваленко Федір Леонідович. Він був директором ТОВ "Торговий дім "Формула смаку". Зараз там керівником - Горлач Катерина Григорівна.

Засновник і власник СП "Добра" - колишній депутат Кіровоградської міської ради від Партії регіонів Олександр Ковальчук. Керівник та підписант - Марина Єліна.Регулярні перемоги у тендерах (у 2015 році, до речі, було приблизно так само) - це, звичайно, ніякий не злочин. Юридично там усе - правильно і грамотно. Однак хотілось би почути від управління освіти міськради: чому чиновники навіть не намагаються зекономити бюджетні кошти, адже обидві фірми просто перепродують куплене десь? Дешевше "вийти" на прямих виробників - це ж зрозуміло навіть затятому гуманітарію. Правда, "дешевше" не завжди означає "вигідніше".

Оригінал публікації

Немає коментарів:

Дописати коментар