30.09.16

Селфі на фоні килиму

Я тут подумав: у мене й досі немає селфі на фоні килиму. Терміново виправляюсь. Ось: я і скручений килим за моєю спиною.

29.09.16

Драстє!


28.09.16

26 вересня 2016 року

24.09.16

Прикольні були часи

Я і зараз не скаржуся - займаюся тим, що вмію і люблю робити. Але "Кіровоград.proUA" - то мій перший досвід як редактора проекту. А найголовніше - дружба між нами трьома, яка нікуди вже не подінеться.Потім - "Новини Кіровоградщини".

23.09.16

Шукаємо новини з районів!

Дорогі колеги і не колеги, чиновники і просто небайдужі мешканці районів Кіровоградської області. Depo.Кропивницький дуже-дуже цікавить усе, що відбувається у вас на місцях. Не лінуйтеся - надсилайте повідомлення на kr@depo.ua, найцікавіші новини публікуватимемо. З власного досвіду точно знаємо: у районах бувають події, варті того, щоб про них узнали на рівні області чи й навіть усієї України.

А ще ми дуже-дуже хочемо статті з районів. Звертайтеся на ту ж саму пошту - обговоримо теми й умови.

22.09.16

Чому кропивницького екс-прокурора-вбивцю випустили з-за ґрат

Depo.Кропивницький зібрав у один текст усе, що відомо про справу екс-прокурора Анатолія Душинського, який сів за кермо напідпитку і вбив хлопця.

21.09.16

Суддя Брегей: «Виправдувальних вироків – набагато менше, ніж має бути»

Український суд – зовсім не найгуманніший у світі. Про це красномовно свідчить кількість виправдувальних вироків – не більше одного відсотка від загалу.

20.09.16

Звертайтесь!

Кому треба людина, яка зможе професійно вести сторінки у соцмережах, писати тексти чи проконсультувати з питань створення і функціонування Інтернет-ЗМІ - звертайтеся на andriy.lysenko@gmail.com.

Стало відомо, про що говорили Петро...

Прикольно іноді виглядає, коли сайт автоматом ріже заголовки до певної кількості символів чи рядків.

Колеги продовжують радувати

Раніше відзначився "УНН". Пам'ятаєте?

Тепер - "Перша електронна".Який би їм заголовок запропонувати?.. "За крадіжку в магазині можуть посадити", наприклад. Або: "Порушувати громадський порядок заборонено законом".

"Немного коряво"

Наткнувся випадково на таке: "Работая с текстами я убедился, что каждый пишет статью со своей точки зрения и в итоге мне приходиться переписывать все самому, поэтому решил писать сам, но я технолог, дизайнер, а не литератор. Поэтому осознаю, что все мои тексты немного корявые. А под словом корректура я имел ввиду не просто исправления ошибок и запятых, с этим и word может справиться, а именно литературная правка текста. 80% людей не видят запятых и ошибок, но если текст будет грубым и не понятным и он не найдет то что искал он уйдет с сайта".

"Поэтому осознаю, что все мои тексты немного корявые", - пише чувак. Та ні, не треба оцієї зайвої скромності. Ну чого ж "немного"? Очінь даже много.

Фото Кропивницького17.09.16

День міста

http://kr.depo.ua/

Нагадую, що сьогодні Кропивницький відзначає 262 річницю з дня заснування. Якщо не можете вийти з дому - читайте Depo.Кропивницький. Все найцікавіше буде на сайті.

16.09.16

Колеги з УНН порадували


Пропоную наступну новину таку написати: "Переходячи дорогу в невстановленому місці, можна потрапити під колеса авто, - ДАІшники".

Погуляли у парку
Не пропустіть!


Ваш покірний слуга прогулявся Кропивницьким і написав про це текст. Стежте за оновленнями Depo.Кропивницький, щоб не проґавити. (Скажу нескромно: текст цікавий.)

14.09.16

Коли тупо немає часу

Хочу писати великі й ґрунтовні тексти - я вже говорив про це. Але не вистачає часу. (І це, по-моєму, взагалі проблема української журналістики.)

От дивіться, у п'ятницю я взяв інтерв'ю у судді Романа Брегея. Неймовірно цікавий співрозмовник. Ми спілкувалися протягом півгодини. І що? Це не просто мало, це катастрофічно мало.

Головна причина, чому я попросив про зустріч, - звернення судді до колег з проханням викладати у ФБ виправдувальні вироки. Він вважає, що багато служителів Феміди бояться виправдовувати невинних через різні причини.

Ну і що таке півгодини розмови? Запитання - відповідь, запитання - відповідь. У мене не було часу знайти кого-небудь, виправданого паном Романом, щоб розпитати про перебіг процесу, відчуття після винесення вироку тощо. У мене не було часу, щоб переговорити з яким-небудь священиком (герой інтерв'ю - глибоко релігійна людина, тому треба копнути глибше про всілякі християнські принципи, в яких я зовсім не тямлю). У мене не було навіть часу, щоб вивчити основні положення судової реформи (про неї також питав).

Я вже мовчу про ті випадки, коли в людини беруть інтерв'ю за допомогою соцмереж, - це взагалі ні в які ворота. Журналіст не бачить свого візаві, він не може вирахувати, коли його обманюють, а коли говорять правду. А розмова - це ж не просто слова: жести, міміка, обстановка в робочому кабінеті чи деінде, поведінка. Побачити, як фігурант публікації сказав щось і при цьому зламав олівця, - зовсім інше, ніж прочитати текст у месенджері.

Мова не лише про інтерв'ю. От скільки треба часу, щоб написати хороший текст про яке-небудь визначне місце? Година, дві, день? Я би витратив тиждень - щонайменше. Тому що треба шукати такі подробиці, про які ніхто раніше не чув. Треба відчути атмосферу того місця. Треба поговорити з чим більшою кількістю людей, які щось про нього знають.

А розслідування? Хтось зможе дати мені пару тижнів на один текст - і нормально за нього, звісно, заплатити, бо змалечку є дурна звичка їсти і пити? Я не готовий витратити чотирнадцять днів і отримати в результаті тисячу гривень.

Що таке ідеальний репортаж? Це коли журналіст не просто кудись пішов чи поїхав, а витратив день перед цим на підготовку: почитав усе, що можливо, про тему, познаходив якихось цікавих людей і домовився про зустрічі. Як у нас? Встав з-за столу й побіг. Прибіг - написав.

Поверхнево все це. Дуже поверхнево. Немає глибини. І не буде, поки не з'явиться час (а в роботодавців - гроші його оплачувати).

Ну добре, крик душі змовкає. Працюємо далі. (Великі й ґрунтовні тексти я все одно писатиму, навіть якщо доведеться спати години по дві - три на добу.)

Ранковий моціон

На городі, де Рем складає свої трофеї, - гребінець (стирений з ванної) і запальничка (лежала на столі у дворі). Я так розумію, собак прокинувся, розчесався і покурив.

А тепер - оригінал

13.09.16

Сьогодні вранці

Поснідав, на десерт згриз кістку - і спати. Іноді я йому заздрю.

Про мрію


Летіть до неї. Біжіть. Ідіть. Повзіть. Коли здається, що все, немає сил, - ляжте головою в її напрямку. А потім, відпочивши, починайте заново.

12.09.16

Росте ))

Рему - два місяці.
Три місяці.
Чотири місяці.

Про Зеленського і тих, хто обурюється

Не сподобався виступ "95 кварталу"? Правильно, він адекватній людині й не міг сподобатись. Але на фіга ви відео того "шедевру" постите?

06.09.16

Собача будка

- Доведеться Рему будку купувати, - поскаржився я сьогодні вранці другу по телефону. - Дорого це, мабуть, але що робити.

- Так він же у хаті тусується. Входить і виходить, коли йому заманеться.

- Ага. Уяви собі: дощ, мерзотна погода, холодно, а нам треба десь на день чи півдня піти. У будинку цього звіра лишати - лиха не оберешся, бо, поки малий, гризтиме все, до чого дотягнеться. Вигнати під дощ - теж не вихід, це ж він - звір, а не я. Тому треба купувати "будиночок".

- Знайди краще в Інтернеті схему - і сам зроби, - порадив друг. - Дешевше вийде.

Сам зроби... Тут мені й пригадалося, як ми з дідом років двадцять тому майстрували будку для немаленького двортер'єра...

05.09.16

З прес-релізу

Дві цитати з тексту про святкування ювілею підприємства.

"Часи змінюються, втім внесок у кращі традиції людяності і корпоративну відповідальність кращі за тисячу слів". Оце стиль!

"Дівчата-учасниці, які не змогли правильно відповісти на запитання, кмітливо роздавали компліменти компанії, а чоловіки винахідливо присідали на честь іменинниці". Мені особисто страшно уявити, як це: винахідливо присідати.

Пишіть ще, будь ласка!

04.09.16

03.09.16

02.09.16

01.09.16