16.07.17

Про автопробіг за Єлисаветград, завдання журналістики і логіку


Коротко, бо немає часу.

Новинна журналістика має повідомляти про те, що відбулося. Рідше - про те, що буде чи може статися. Лише факти, жодних авторських емоцій, мінімум (а якщо мова непряма - нуль) епітетів і метафор. Не можна писати: «Такий то сумно сказав», треба: «Такий то сказав». Табу на слова автора: «Людей зібралося мало, бо...» - це може бути лише цитата. За «я» в новині новинарю горіти в пеклі.

Авторська журналістика (колонки, аналітика, публіцистика тощо) - це вже інше. Але зараз не про неї.

Я от про що. Відбувся у п’ятницю в Кропивницькому автопробіг, учасники якого виступили проти перейменування Кіровограда на честь драматурга і за Єлисаветград. Подія сталася - ми повідомили. (Точно так само, як про відзначення річниці перейменування прихильниками нової назви міста.)

Мені важко зрозуміти окремих наших читачів, які поспішили навішати купу ярликів. Найпопулярнішими були «сепаратисти» і «прославлення русского міра». Один (чи одна?) навіть написав на YouTube, що знайде мене десь на вулиці й пояснить, що до чого.

Вмикайте мізки, шановні. Завжди намагайтеся користуватися ними, а не емоціями. Якщо взяти на озброєння вашу збочену логіку, то виходить, що:

а) якийсь відморозок убив свою матір, ми про це написали - пропагуємо вбивство матерів;

б) з’явилася новина про те, що геї з Кропивницького поїхали на парад рівності у Київ, - автор має нетрадиційну орієнтацію (ги, розкажіть про це моїм дітям і жінкам);

в) повідомили про ідіотів, які хочуть створити «Кіровоградську народну республіку», - кличемо Путіна.

І так далі.

Коментуйте новини, дискутуйте, доводьте свою правоту - ми працюємо в тому числі й для цього. Однак вважати автора новини про появу нового наркотику наркоманом - щонайменше тупо.

Немає коментарів:

Дописати коментар