19.12.14

Дипломований Герой

Це був, мабуть, перший випадок в історії Кіровоградського національного технічного університету: викладачі навстоячки аплодували своєму студенту. Програміст і розвідник, Герой АТО Василь Петринко отримав диплом бакалавра.
13 квітня нинішнього року тодішній в. о. президента України Олександр Турчинов заявив: «Щоб зупинити розгул тероризму, організованого російськими спецслужбами у східних регіонах України, Рада нацбезпеки та оборони розпочинає широкомасштабну антитерористичну операцію з залученням Збройних Сил України». Фактично почалася війна на територіях Донецької та Луганської областей.

21-річний молодший сержант третього полку спеціального призначення Василь Петринко потрапив у самісіньке пекло. Його підрозділ брав участь у запеклих боях неподалік Ізвариного на Луганщині. 15 липня Василя тяжко поранили.

Спроби прорватися через кільце сепаратистів до своїх не увінчалися успіхом. Тоді Василя переправили в Гукове Ростовської області. Там його прооперували — зробили трепанацію черепа та видалили осколок.

Через тиждень за втручання Консула України в РФ та Червоного Хреста пораненого бійця доставили до Києва. Два тижні він пробув у комі з високою температурою, потім, нарешті, почав самостійно дихати, впізнавати маму і своїх товаришів. 20 серпня його перевели до загальної палати...

Тим часом друзі Василя, як могли, збирали гроші на лікування. Створили спільноту «В Контакті», стукали у всі двері. 4 вересня вони навіть організували благодійний футбольний матч на стадіоні «Зірка» в Кіровограді між збірними командами «Студреспубліка» та чиновниками і депутатами. (До речі, перемогли студенти, а зібрати вдалося 28 000 гривень.)

До відправлення в АТО Василь Петринко паралельно зі службою вчився у КНТУ. Встиг закінчити навчання, а от диплом отримав лише сьогодні. Вручення відбулося перед засіданням Ученої ради.

— Ми всі нині переживаємо за те, що відбувається на Сході України. Це найбільша наша біда. Серед воїнів, які захищають Україну, — і наші студенти, — говорить ректор КНТУ Михайло Черновол. — Сьогодні один із них — серед нас, у залі Вченої ради. Це — Василь Петринко. Він, правда, вже не студент, а випускник. Сьогодні я вручу йому диплом, але перед тим скажу про нього два слова. Він — кіровоградець, спецназівець. Брав участь у військових діях, був тяжко поранений. Лежав у госпіталі, зараз проходить курс реабілітації. Указом Президента України він нагороджений дуже високою державною відзнакою — орденом «За мужність» третього ступеню.

Слова ректора перериваються оплесками. Хтось із членів Ученої ради, не припиняючи аплодувати, встає. За ним піднімаються всі.

Василь — це видно неозброєним оком — почувається трохи ніяково.

— Це диплом бакалавра. Запрошуємо і на наступний етап, щоб була повна вища освіта, — завершує свій короткий виступ Михайло Черновол і вручає диплом.

У коридорі Василя ловлять журналісти. Про свою участь в АТО він говорить неохоче:

— Поранення отримав, коли людей рятували. Було бойове завдання... Сам момент не пам’ятаю... Зараз почуваю себе більш-менш нормально. На перевірки ходжу. Ще одну операцію лишилося зробити. Але в порівнянні з тими, що вже робили, вона зовсім дріб’язкова. І ще: я неймовірно радий, що у мене такі друзі. Без них було би дуже тяжко.

До розмови долучаються Вадим та Євген, які прийшли разом із Василем на вручення диплому. Хлопці познайомилися на футболі (ось звідки ідея організувати благодійний матч), підтримували свого друга, підтримують і робитимуть це надалі.

— Зараз намагаємось частіше «витягувати» Васю в люди, на футбол, щоб він швидше поновлював сили, — говорить Вадим (на знімку — з правого боку). — Ми вже років п’ять дружимо. Між іншим, ви не повірите, але чотирнадцятого грудня — день народження Васі, п’ятнадцятого — в Жені, а шістнадцятого — в мене.

У майбутньому, каже Герой, він планує таки здобути повну вищу освіту. А потім... А що потім:

— Працюватиму. Головне — щоб це все, що нині відбувається на Сході, припинилося.

Андрій Лисенко, Новини Кіровоградщини

Немає коментарів:

Дописати коментар