10.08.16

Як від імені мера Кропивницького у "Фейсбуці" пишуть


Акаунт Андрія Райковича у соцмережі Марка Цукерберга веде хтось із його помічників. Райковича, бо помагачі Цукерберга робили б це трохи не так.

"Ой-ой-ой, теж мені новина - хтось пише в Інтернеті замість мера", - скажете ви. І матимете рацію. Багато публічних осіб, а особливо політики і чиновники, гарно ляпають язиком на публіку, але для ведення своїх сторінок у соціальних мережах наймають спеціально навчених людей. Часу немає, хисту, просто ліньки - причин тому безліч.

Вирішив не вигадувати велосипед і Андрій Райкович. Прямих доказів, звісно, не знайти. Задля більшої переконливості прес-служба може навіть - користуйтеся, шановні, цією безкоштовною підказкою - виставити у "ФБ" світлину мера, який з глибокодумним виразом на обличчі сидить перед монітором і щось там набирає на клавіатурі. Однак варто лише порівняти офіційний сайт міськради та акаунт Райковича, щоб зрозуміти: щось тут не так.

Стиль. Кропивницькі журналісти неодноразово чули, як говорить міський голова. Можна складати цілі добірки.


Читайте і насолоджуйтесь: "Хай не придурюються": ТОП-перли кіровоградського мера

"Штрафувати безпощадно, але в прєдєлах розумного": нові перли кіровоградського мера

Мер Кіровограда видав чергову порцію перлів

Пости Андрія Райковича - показово "причесані" й "вилизані". У них немає зворотів і словечок, які полюбляє вживати мер. Окремі ж дописи наче вийшли просто з-під пера закоренілого бюрократа. "Я певен, що лише спільними зусиллями влади, депутатського корпусу та небайдужих громадян ми зможемо втілювати в життя важливі для громади проекти" - живі люди так не говорять.

У прес-релізах міськради, розміщених на її основному сайті, постійно є одна й та ж помилка - слова, які мають писатися через дефіс, пишуться чомусь через тире.Точно так само - у постах Райковича.До того ж мер не коментує свої дописи і не відповідає на цілком адекватні й по ділу запитання, які іноді з'являються в коментарях. От не віриться чомусь, що в Андрія Райковича є час на створення постів, але немає на відповіді. Напевно, у прайсі того, хто пише замість нього на "ФБ", не було такого пункту.

Які версії?

Перша: до появи постів на "Фейсбуці" та прес-релізів - на офіційному сайті мерії докладає руку одна й та ж людина. Правда, не зовсім зрозуміло, навіщо було створювати персональний акаунт. Для цього є інші інструменти - наприклад, сторінка публічної особи (політика тощо), тоді все виглядало б цілком логічно.

Друга: і на "ФБ", і на веб-представництві міськради пише сам Андрій Райкович. По-доброму заздримо його працездатності. Водночас співчуваємо: так наступати на горло своїй пісні, щоб у результаті виходила не нормальна жива мова, а квінтесенція пафосу й канцеляризмів, - справа невдячна й тяжка.

Третя: все по-чесному. Прес-служба займається сайтом, мер - своїм акаунтом. Усі згадані вище збіги - випадкові й не мають нічого спільного з суворою реальністю.

Оригінал публікації на Depo.Кропивницький

Немає коментарів:

Дописати коментар