02.08.16

Сесія міськради Кропивницького: трагікомедія у невідомо скількох діяхДепутати змусили задуматись: навіщо купувати дітям квиток у цирк, якщо можна безкоштовно ввімкнути онлайн-трансляцію з будинку з колонами?

Дія перша. Вівторок, 26 липня 2016 року

Як пишуть у не зовсім якісних книгах, нічого не віщувало біди. Засідання сесії стартувало традиційно - з державного гімну. Потім з трибуни оголосили кілька депутатських запитів - про грошову допомогу тощо. І почалося.Жваве обговорення - якщо можна так назвати все те, що звучало з трибуни і зали - викликало питання призначення Наталії Дзюби на посаду заступника міського голови. Сам мер Андрій Райкович кілька разів наголосив на професійних якостях претендентки і запевнив, що ніякої політики тут немає.

Натомість депутати та громадські активісти, яких нудить від словосполучень "партія регіонів" та "опозиційний блок", вельми емоційно нагадали Райковичу, що Дзюба була депутаткою міськради VI скликання від ПР, а торік балотувалася сюди ж від ОБ. Представник "Батьківщини" Роман Колісниченко взагалі назвав мера "зрадником", недвозначно натякаючи на те, що не пристало, ставши міським головою за підтримки "БПП", протягувати на керівні посади екс-регіоналів.

Зрештою, за Дзюбу так і не проголосували.

Пристрасті тим часом розгоралися, окремі присутні в залі перейшли від слів до діла. Камера зафіксувала - увага на задній план, - як під час суперечки з екс-кандидатом у мери тоді ще Кіровограда Артемом Стрижаковим опонент робить спробу, як то кажуть, відправити його "на Одесу" – несподівано б’є лобом у перенісся.На іншому записі видно: у конфлікт втручається депутат облради від "Опоблоку" Вадим Волканов. Що саме він говорить, розібрати важко, а от здогадатися - ні.

Згодом очевидці повідомили, що Артема Стрижакова вдарив АТОшник на ймення Василь. І наче ж дорослі люди всі, а виглядало це, як розбірки біля сільського клубу після трьох літрів самогону. Васі не сподобалось, як танцює Артем, і він його луснув. За Тьому "потягнув мазу" Вадим і "розрулював ситуацію".

Напевно, розуміючи, що продовжувати в такому дусі засідання не варто, мер оголосив перерву. Після неї лише 21 обранець із 43 виявив бажання працювати. У решти "раптово піднявся тиск". Відтак через відсутність кворуму Андрій Райкович знову перервав сесію.

Дія друга. Четвер, 28 липня

(Глядачі зайняли свої місця перед моніторами ще о 10 ранку, але актори спізнилися на півтори години. У нормальному театрі за таке вигнали б з роботи).

З самого ранку кропивницька "Самопоміч" розповсюдила прес-реліз про те, що член їхньої фракції Олександр Артюх опинився в реанімації з гіпертонічним кризом. Цей шедевр політичного копірайтингу вартий цитування: "Депутати міської ради, особливо працівники комунальних закладів міста, і раніше відчували на собі адміністративний тиск із його (мера Андрія Райковича. - Ред.) боку, але сьогодні ситуація сягнула апогею. Погрозами та шантажем міський голова разом із колишнім регіоналом, а нині депутатом обласної ради від "Опозиційного блоку" змушують депутатів міської ради проголосувати за кандидатуру колишньої "регіоналки" Наталії Дзюби на посаду заступника міського голови з питань виконавчих органів влади".

І далі: "...щоб забезпечити потрібну кількість голосів за призначення Наталії Дзюби, напередодні вівторкового засідання сесії представник "Опоблоку" погрожував депутату міської ради від фракції "Самопоміч" звільненням із роботи, після чого наш колега потрапив до реанімації з гіпертонічним кризом. І, незважаючи на стан здоров’я депутата від "Самопомочі", вчора, 27 липня, депутат обласної ради від "Опоблоку" та Андрій Райкович особисто намагалися вплинути на його рішення та вимагали бути присутнім на засіданні. В протилежному випадку погрожували доставити його на сесію з-під крапельниць".

Серйозно. Міський голова так "наїхав" на обранця, що той потрапив до лікарні.

Коли згаданий Олександр Артюх прийшов до зали засідань, а за ним не волочилася крапельниця, з’явилися перші підозри в адекватності як "Самопомочі", так і світу довкола загалом. Остаточно все заплуталося, коли "гіпертонік" оголосив у мікрофон: "Я не вповноважував робити такі заяви. Жодного тиску на мене не було".
Хто саме додумався говорити щось від імені людини, не поставивши її до відома? Чи Артюх злякався Райковича і "кинув" однопартійців? Ці запитання лишилися без відповідей.

Ще одним скандалом стали звинувачення з боку громадських активістів начальника управління ЖКГ Олександра Хачатуряна в корупції. На що той, не довго думаючи, відповів: "Всі працівники управління написали заяви на звільнення". Якщо спростити дискусію до двох фраз, виходить просто феєрично: "Ви - корупціонер!" - "А дзуськи вам усім, ми більше не працюємо!"

Але найбільше вразила заява секретаря міськради Сергія Бойка, зроблена вже після засідання. Якийсь ідіот - інакше не назвати - зателефонував його дружині й розповів, що чоловік їй зраджує. Бойко пов’язує це з політикою, про що і написав у "Фейсбуці": "Сьогодні був важкий робочий, сесійний день. Під час сесії депутати часто переходили на особистості, забуваючи про ціль зібрання. Це не є правильно з будь-якої точки зору. По закінченню сесії не міг дотелефонуватись до дружини. Всі дзвінки йшли в порожнечу. Примчав якомога швидше додому, а там на мене чекала вся в сльозах кохана з пропозицією розлучення. Їй зателефонували близько 10 ранку і розповіли, який у неї невірний чоловік, і наговорили про мене купу гидоти".На щастя, жінка виявилася розумнішою, ніж невідомий широкому загалу "доброзичливець". Родина збереглася.

Дія третя. П’ятниця, 29 липня

Головною проблемою цього дня стали зміни до бюджету. Депутати кілька разів намагалися проголосувати за них, але нічого не вийшло. І після перерви мер оголосив ще одну перерву - до десятої ранку 30 липня.

Тому - поки не завіса, а лише антракт.

У якості бонусу

Міський голова Кропивницького Андрій Райкович продовжує радувати "перлами". ТОП-три, дбайливо законспектованих у п’ятницю.

"Бронза": "Дзвоник дали - включаємо систему реєстрації".

"Срібло":
"Між вами, депутатами, і мною, міським головою, є велика разниця. Скільки проголосували за вас, а скільки за мене. І в мене є програма".

"Золото": "Бюджет - це не гармошка тульська, яку можна тягати, як Тузик грєлку, панімаєш".

І поза конкурсом (не смішно, зате чиста правда): "Ми не знаходимо порозуміння"...

Оригінал публікації

Немає коментарів:

Дописати коментар