25.08.16

Як на Кіровоградщині СБУшник поцупив касу наркоторговців і все спустив на тоталізаторі


Працівник СБУ, може, і планував повернути "з відсотками". Але не вийшло...

У вересні 2015 року Служба безпеки провела успішну операцію в Знам'янці. Після кількох місяців стеження та контрольних закупок СБУшники затримали групу наркодилерів, які продавали метамфетамін (один грам на "чорному" ринку коштує 16 000 гривень) на території міста. Отруту їм постачав житель Дніпропетровська.

У торговців вилучили залишки наркотиків та гроші - 54 807 доларів США, 1 875 євро і 10 фунтів стерлінгів.

Почалися суди.

У серпні 2016-го справа поповнилася вельми цікавими фактами. Цитата з ухвали Ленінського районного суду Кропивницького від 02.08: "В матеріалах обвинувального акта, реєстру матеріалів досудового розслідування, переданих 25.03.2016 до Олександрівського районного суду Кіровоградської області, та в матеріалах кримінального провадження [слідчий СБУ], який здійснював досудове розслідування у даному кримінальному провадженні, зазначено, що вилучені у [наркодилера] грошові кошти передані на відповідальне зберігання в касу фінансового відділу УСБУ в Кіровоградській області".

І далі з тієї ж ухвали: "Разом з тим, за наявними даними, зазначені грошові кошти ані до фінансового підрозділу УСБУ в Кіровоградській області, ані до інших підприємств, установ, організацій, фізичних чи юридичних осіб [слідчим СБУ] на відповідальне зберігання не передавались, натомість були використані останнім на власні потреби".

Інакше кажучи, "54 807 доларів США, 1 875 євро і 10 фунтів стерлінгів" опинилися в кишені СБУшника.

За розслідування взялася військова прокуратура Кіровоградського гарнізону Південного регіону України. Як з'ясувалося, наш "герой" дуже полюбляє азартні ігри та зареєстрований на одному з сайтів - причому під своїми справжніми іменем та прізвищем, - де можна робити ставки. Він (з ухвали Ленінського райсуду від 11 серпня 2016 року) "...регулярно здійснює фінансові витрати грошових коштів на поповнення власного депозитного рахунку на вказаному сайті для розміщення грошових ставок на результати спортивний подій та інше".

Розгляд справи триває. Але вже можна виокремити три головні версії того, що сталося.

Перша. СБУшник діяв у змові з ким-небудь із каси Служби.

Друга. У фігуранта цієї невеликої статті не все добре з головою, якщо він думав, що бухгалтерія не побачить нестачу такої суми.

Третя. Співробітник СБУ як справжній патріот своєї держави хотів заробити на ставках, щоб принести в касу значно більше грошей. І використати потім їх на боротьбу з наркообігом та іншими загрозами національній безпеці.

Оригінал публікації

Немає коментарів:

Дописати коментар