22.09.16

Чому кропивницького екс-прокурора-вбивцю випустили з-за ґрат

Depo.Кропивницький зібрав у один текст усе, що відомо про справу екс-прокурора Анатолія Душинського, який сів за кермо напідпитку і вбив хлопця.

Близько о пів на п'яту ранку 12 жовтня 2013 року під колесами позашляховика "Мітсубіші Паджеро Спорт" загинув сімнадцятирічний житель тоді ще Кіровограда Сашко Богатирьов. За кермом джипу-убивці був працівник прокуратури обласного центру Анатолій Душинський, поруч сиділа його дівчина Діана.

Прокурор хутко зник з місця аварії. Хвилин за 15, щоправда, повернувся, але вже на іншому авто. За однією з версій - щоб забрати номерний знак, який відпав після удару.

Душинського затримали. У крові експерти виявили алкоголь. Винуватець ДТП спочатку пояснив це вживанням ліків, потім - горілки через стрес, а пізніше взагалі заявив, що джипом керував не він, а його батько.

Почалися суди, що тривали майже рік.

Як усе сталося: версія Анатолія Душинського

У ніч з 11 на 12 жовтня Анатолій Душинський зі своєю коханою відпочивав у нічному клубі "Вельвет". Співробітник правоохоронних органів має повсякчас дотримуватися закону, тому прокурор спиртного не вживав.

Близько четвертої парочці раптом захотілося води. У клубі, напевно, цього рідкісного напою не було, тому вони сіли у позашляховик і, сумлінно дотримуючись усіх правил дорожнього руху, поїхали на інший кінець міста.

Вулицю Героїв Сталінграда (нині - Героїв України) переходив Сашко Богатирьов. Він уже дістався середини дороги, коли помітив вогні джипу. Хлопець трохи постояв, дочекавшись, поки машина наблизиться майже впритул, а потім різко кинувся напереріз. Душинський не встиг зреагувати, і сталося, що сталося.

Себе не тямлячи від стресу, прокурор якось опинився вдома. Там випив грамів двісті оковитої, щоб вгамувати нерви, і повернувся на місце ДТП.

Слідство велося абсолютно неправильно. Експерти робили не те, що треба, прокуратура фальсифікувала документи...

Що з цього приводу думала Феміда

Аргументи Анатолія Душинського на суд не подіяли. Тим більше, що він неодноразово змінював свої свідчення. Наприклад, спершу заперечував вживання алкоголю у "Вельветі", а згодом зізнався, що таки випив 150 г горілки. Так само з'ясувалося, що батько тієї ночі був не за кермом "Мітсубіші", а в себе вдома у Новоукраїнці. Ну, й інші подробиці.

9 вересня 2014 року Новомиргородський районний суд присудив Душинського до семи років позбавлення волі, позбавивши класу радника юстиції та права керувати транспортними засобами протягом трьох років після виходу на волю. Захист екс-прокурора спробував це оскаржити, однак апеляційний суд лишив вирок у силі. Анатолій Душинський відправився у Крюківську колонію на Полтавщину.

Прокурор за ґратами

Поки тривав суд, екс-прокурор перебував у СІЗО в обласному центрі. Там він одружився зі своєю дівчиною. І навіть встиг написати скаргу на працівника прокуратури, який розповів про цей факт журналістам.

У колонії Душинський поводився зразково, отримав чотири заохочення і нуль стягнень. Це, а також "закон Савченко", за яким проведена у СІЗО доба зараховується як дві, дало йому підстави подати клопотання про умовно-дострокове звільнення.

Прокурор на волі

Рішення Полтавського районного суду про умовно-дострокове звільнення набрало чинності ще 12 березня 2016 року – менш ніж за 2,5 року після смертельної пригоди. Ще донедавна про це не було нічого відомо, аж поки Depo.Кропивницький не зателефонував один зі співробітників прокуратури і повідомив радісну звістку: Душинського бачили в Новоукраїнці.

Редакція знайшла згадану ухвалу в Єдиному державному реєстрі судових рішень. А в ній - кілька цікавих моментів. Щонайменше три, які просто процитуємо.

Перший - про те, як у колонії стають на шлях істинний: "Згідно з характеристикою, виданою КВК №29 (Крюківською виправною колонією №29. - Ред.) від 04.03.2016, встановлено, що засуджений довів своє виправлення".

Другий - апеляційний суд, виявляється, повернув Душинському клас радника юстиції: "...ухвалою Апеляційного суду Кіровоградської області від 27.11.2014 виключено з резолютивної частини вироку Новомиргородського районного суду Кіровоградської області від 09.09.2014 позбавлення класного чину молодшого радника юстиції, в решті вирок залишено без змін".

І третій - колишніх працівників прокуратури, напевно, не буває: "Прокурор у судовому засіданні проти задоволення клопотання засудженого про умовно-дострокове звільнення не заперечував".
Отже, виправився, звільнився і може знову розмахувати прокурорською корочкою. Це, напевне, все, що треба знати про дуже сліпу, якщо треба, українську Феміду.

Оригінал публікації

Немає коментарів:

Дописати коментар